Nové mobilní telefony od Samsungu – A6, A6+ a J6

Nejznámější jihokorejskou společnost Samsung snad nemusíme nijak dlouze představovat, neboť si kvalitou a výkonem svých výrobků získala miliony uživatelů po celém světě a právem se řadí mezi dvacet největších globálních značek. Dnes se podíváme na tři modely ze šesté generace zastupující smartphony nižší střední třídy.

samsung-A6-black  

Samsung A6

Základním modelem, a prvním který si představíme, je Samsung A6. Ten na první pohled zaujme hliníkovým zpracováním, designovým zpracováním zadního fotoaparátu a čtečky otisků prstů. Kvalitní obraz je zaručen díky zatím nejvyspělejší technologii displejů na trhu, a to technologií AMOLED. Tento 5,6" displej má rozlišení 720 x 1440 bodů a jemnost obrazu 287 PPI. V kombinaci s fotoaparátem 16MPx (4640 x 3480) a možností natáčet videa na 1920 x 1080 bodů bude jistě na co se dívat.

Kromě základních funkcí, jako je Wi-Fi, bluetooth, GPS, senzor polohy, senzor přiblížení, Dual SIM, je vybaven i snímačem otisků prstů a funkcí NFC. Samozřejmostí je také operační systém Google Android 8 Oreo.

O výkon telefonu se postará osmijádrový procesor o frekvenci 2,3 MHz s operační pamětí 3 GB. Pro všechny "nezbytné" aplikace je dále k dispozici 32 GB vnitřní paměť, která jde rozšířit o dalších 256 GB pomocí microSDXC karty. Pro maximální pohodlí bez neustálého nabíjení má toto zařízení k dispozici 3000 mAh baterii.

Tento model se vyrábí jako Dual SIM a zde si můžete prohlédnout všechny barevné varianty vedle sebe: černý, fialový, šedý, zlatý.

 

 
 

 

samsung-A6Plus-black 

 

 

Samsung A6+

Samsung Galaxy A6+ je ve všech směrech větší než Galaxy A6. Mimo většího 6" displeje má jemnější rozlišení, tj. 411 PPI, Super AMOLED panelu. Při focení perfektních fotografií a natáčení videa oceníte především duální fotoaparát se 16 MPx (4640 x 3480) s možností natáčet video na 1920 x 1080 bodů. Vylepšený je i přední fotoaparát, který má u tohoto modelu 24 MPx (6000 x 4000).

Kromě základních funkcí, které jsou obdobné, nabízí i senzor okolního světla a zůstává i operační systém Google Android 8 Oreo.

Co se výkonu týče, zůstává osmijádrový procesor o frekvenci 2,3 MHz, ale s vylepšenou akcelerací 3D grafiky (Adreno 506). K dispozici je nadále 32 GB vnitřní paměti s možností rozšíření až na 256 GB pomocí micro SDXC karty. Ani se všemi vylepšeními se nemusíte obávat neustálého nabíjení, protože toto zařízení má k dispozici baterii o kapacitě 3500 mAh.

I tento model se vyrábí jako Dual SIM a v těchto barevných variacích, které si můžete prohlédnout zde: šedý, černý, zlatý.

 

 


 

samsung-J6

 

 

Samsung J6

Tato prvotina Samsungu v nižší střední třídě s bezrámečkovým Infinity displejem potěší zejména příznivce menších telefonů "přesně padnoucích do ruky" díky svému 5,6" displeji. I tento model disponuje technologií AMOLED s rozlišením 720 x 1480 bodů a jemností displeje 294 PPI.

O kvalitu fotografií a zejména selfíček se postará 13 MPx zadní a 8 MPx přední fotoaparát s tříúrovňovým LED přisvětlením. Samozřejmostí je i natáčení videa v kvalitě 1920 x 1080 bodů.

Kromě základních funkcí, jako je Wi-Fi, bluetooth, GPS nebo senzorů polohy a přiblížení je k dispozici i snímač otisků prstů. Bohužel chybí funkce NFC, takže jsou vyloučeny platby mobilním telefonem přes Google Pay. Samozřejmostí však stále zůstává operační systém Google Android 8 Oreo.

O výkon telefonu a tím i uživatelskou přívětivost se postará osmijádrový procesor s frekvencí 2,3 MHz. Pro systémové aplikace je připraveno celkem dostačující 32 GB úložiště, které se dá rozšířit až o dalších 256 GB pomocí microSDXC karty. Na všechny aplikace tak budete mít dost prostoru. Baterii má standardní, a to o kapacitě 3000 mAh.

Vyrábí se jako Dual SIM a nyní už se pojďme podívat na všechny barevné varianty: černý, fialový, zlatý.