Nová řada telefonů Huawei Y

Nová řada telefonů od Huawei, která je označovaná jako Y nabízí vynikající poměr mezi cenou a výkonem. U této řady je samozřejmostí atraktivní design a cena do 5000 Kč. Do této řady patří modely Huawei Y5 2018, Huawei Y6 Prime 2018 a Huawei Y7 Prime 2018, na které se blíže podíváme.

HUAWEI Y5 2018  

Huawei Y5 2018

Základním modelem v této řadě je Huawei Y5 2018, který je nejslabší svojí výbavou, ale zároveň nejlevnějším svojí cenou. Konstrukce telefonu je plastová s matnou úpravou zadní části telefonu. U tohoto telefonu nehledejte čtečku otisků prstů, na druhou stranu je možné telefon otevřít pomocí snímání obličeje. Displej nabízí rozlišení HD+ s vcelku výraznými barvami, jeho velikost je 5,45“. Je potřeba se připravit na horší čitelnost na slunci kvůli nedostatečnému jasu telefonu. Typ displeje je IPS.

Procesor využitý v tomto modelu je čtyřjádrový MediaTek MT6739 s 2 GB RAM pamětí. Interní paměť telefonu je 16 GB, které je možné rozšířit pomocí microSD karet, a to až do kapacity 256 GB. V telefonu je operační systém Android 8 Oreo s nadstavbou EMUI, která uživateli dopřeje běžný chod telefonu bez větších zaseknutí. Kapacita baterie telefonu je 3020 mAh, což dopřeje 2 dny běžného používání telefonu na jedno nabití. Nabití telefonu zajistíte nabíječkou s microUSB.

Hlavní fotoaparát telefonu je vybaven 8 MPx rozlišením, které neurazí a dokáže vyfotit poměrně pěkné fotky. Není však dobré očekávat úplné zázraky. Přední kamera má rozlišení 5 MPx.

Zde si můžete prohlédnout barevné varianty, které nabízíme v našem e-shopu: Modrý, Černý

 

 
 

 

HUAWEI Y6 PRIME 2018 

 

 

Huawei Y6 Prime 2018

Dalším telefonem z nižší třídy je Huawei Y6 Prime, který je sice dražší než výše zmíněný Y5, ale nabízí větší výkon. Hlavní rozdíly jsou ve větší RAM paměti, která je u tohoto modelu 3 GB. Dále je to větší interní úložiště 32 GB, které je možné rozšířit paměťovými kartami. Dalším rozdílem je procesor Snapdragon 425, který ve spolupráci s RAM pamětí 3 GB rozběhne i náročné aplikace. Operační systém je Android 8 Oreo.

Displej telefonu je IPS s velikostí 5,7 palců a rozlišením HD+. Huawei označuje tento typ displeje jako FullView, a to i díky poměrně úzkým rámečkům. Velikost baterie je 3000 mAh a je možné ji dobít nabíječkou s MicroUSB.

Zadní fotoaparát disponuje rozlišením 13 MPx, s kterým je možné pořídit poměrně kvalitní fotografie. Vepředu je fotoaparát s rozlišením 8 MPx, který umožňuje odemknutí telefonu pomocí rozpoznání obličeje.

Zde si můžete prohlédnout barevné varianty, které nabízíme v našem e-shopu: Modrý, Černý, Zlatý

 

 


 

HUAWEI Y7 PRIME 2018

 

 

Huawei Y7 Prime 2018

Oproti předchozímu modelu je Huawei Y7 Prime 2018 vybaven větším displejem IPS s velikostí šest palců. Tento displej je vybaven HD+ rozlišením 1440 x 720 bodů. Bohužel displej má nedostatečně silný jas, takže je horší viditelnost na přímém slunci.

Design telefonu je poměrně povedený, kdy telefon na první pohled vypadá jako dražší zařízení. Ovšem telefon není ze skla, ale z plastu, který zajímavě láme světlo. Díky plastu je telefon lehčí než skleněné telefony. Telefon nabízí odemykání pomocí obličeje a otisku prstů.

Procesor telefonu je Snapdragon 435, který doplňuje 3 GB RAM a 32 GB interní úložiště. Toto úložiště je možné rozšířit microSD kartou. Operačním systémem je opět Android 8 Oreo s nadstavbou EMIU, díky kterému telefon běží plynule a bez záseků. Baterie telefonu bohužel není nikterak veliká, kdy její velikost je 3000 mAh. To znamená, že telefon při běžném užívání vydrží zhruba 1 den. Baterii dobijete skrze microUSB nabíječku.

Zde si můžete prohlédnout barevné varianty, které nabízíme v našem e-shopu: Modrý, Černý