• logo
Zpět

Xiaomi Redmi Note 5A a 5A Prime

Přidáno: 27. 9. 2017 15:23:26

27 Září 2017

Jak je již dlouhou dobu známo, společnost Xiaomi se ve svém honu na zákazníky zaměřuje na skupiny uživatelů s omezeným rozpočtem, kteří však hledí na skvělý poměr ceny a výkonu. Jinak tomu není ani s velice očekávaným smartphonem Xiaomi Redmi Note 5A, který přichází hned ve třech variantách. Méně vybavenou verzí Redmi Note 5A za extrémně nízkou cenou a vybavenější 5A Prime, která se navíc dělí na dvě paměťové varianty.

Xiaomi Redmi Note 5A a 5A Prime

Ještě před několika lety bychom mluvili o phabletech. V dnešní době už ale 5,5″ displej žádného zákazníka nepřekvapí. Redmi Note 5A a 5A Prime mají kapacitní IPS LCD s rozlišením 720 x 1280 px, a to znamená, že telefon disponuje hustotou pouhých 267 pixelů na jeden palec (PPI). Vezmeme-li to ale z druhé stránky, v kombinaci s akumulátorem o kapacitě 3080 mAh by mohli modely A5 mít celkem slušnou výdrž na jedno nabití.


Design

Vzhled všech variant je stejný. Xiaomi přichází s velice efektivním tenkým tělem tvořeným hliníkovou unibody konstrukcí s eloxovaným povrchem ve třech barevných provedeních – stříbrné, zlaté a růžové. Zadní kryt je nenápadně předělen úzkými linkami v místě antén a zakulacené hrany zad vbíhají do ocelové konstrukce. Zadní strana je dále osazena fotoaparátem s LED diodou na přisvícení a vybavenější 5A Prime má pak navíc čtečku otisků prstů, která nijak nezasahuje do celkového designu.

Xiaomi Redmi Note 5A Černý Xiaomi Redmi Note 5A ZlatýXiaomi Redmi Note 5A Růžový 


Výkony Redmi Note 5A a 5A Prime

Jak již bylo naznačeno rozdíly 5A a 5A Prime začínají v oblasti jejich výkonu. Méně vybavená verze funguje s již starším procesorem Qualcomm Snapdragon 425, zatímco Prime nabízí aktuální řadu 435. Oba procesory jsou ale vyráběny 28nm procesem, a tak od nich nemůže čekat žádnou úžasnou efektivitu.


U varianty Redmi Note 5A bude spolupracovat procesor s dnes již podprůměrnou 2GB RAM. U dražší verze pak budeme mít procesor k dispozici 3GB a 4GB u té nejdražší varinary 5A Prime. Pro uživatelská data budou modely nabízet varianty 16GB, 32GB a 64GB úměrně podle ceny verze. Všechny varianty může uživatel rozšířit o paměťové karty, a to tak, že tím neomezí funkci DUAL SIM. Zdířka na karty obsahuje totiž hned tři sloty!

Redmi Note 5A 3 sloty na karty

 

Na obou smartphonech pak běží Android 7.0 s nejnovější nadstavbou MIUI 9, která je plná zajímavých funkcí.


Fotoaparát

Hlavním tahákem, proč jít do výkonnější verze, bude selfie Full HD kamera s nadprůměrným rozlišením 16Mpx a světelností objektivu f/2.2. Překvapivě má tak lepší parametry než hlavní 13 Mpx fotoaparát, který je pro všechny varianty stejný. Redmi Note 5A si pak musí vystačit s jen pětimegapixelovou selfie kamerou.


Na trh by se měly nové telefony Xiaomi Redmi dostat v globální verzi podporující všechna potřebná pásma včetně 800 Mhz. V Česku by se pak měla nová řada prodávat od října 2017 a podle očekávání by měla v prodejnosti nahradit řadu Xiami Redmi Note 4.

 

Košík

Přihlášení

Doprava

PPL

Čajnamobil.cz

DPD

 

posta

 

ulozenka

 

 

Platby

 

Bankovní převod

 

Dobírka

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info