• logo

Xiaomi prodejním rekordmanem!

Přidáno: 7. 5. 2015 11:51:21

07 Květen 2015

Výrobce mobilních telefonů a příslušenství Xiaomi stále překvapuje a konkurenci řádně válcuje. V nedávné době se dokonce zapsal i do Guinnessovy knihy rekordů - během 24 hodin se mu podařilo prodat 2,1 milionů smartphonů. Že je to úctyhodné? Ještě bude, Xiaomi totiž rozhodně neztrácí dech a tah na branku...

Xiaomi ukázal světu, jak se správně slaví narozeniny. Na propagační akci Mi Fan Fest, kterou uspořádal k pátému výročí svého vzniku, se přes portál Mi.com udalo během 12 hodin trvajícího prodeje 2 112 010 mobilních telefonů, čímž byl ustaven nový světový rekord v největším množství prodaných telefonů na jednom on-line portálu během 24 hodin.

Čínský výrobce zde díky tomu utržil 2,08 bilionů juanů, což je přibližně 8,5 miliardy korun. Tato částka však v sobě nezahrnuje výnos z prodeje stovek tisíc dalších produktů této značky získaný během narozeninové akce, zákazníci koupili např. 770 tisíc kusů chytrého příslušenství, 247 tisíc powerbank Mi Power či 208 tisíc náramků Mi Band.

Xiaomi zaslalo zákazníkům z celkového počtu prodaných telefonů během prvních 12 hodin celý půlmilion přístrojů. Dle slov pořadatele zvládlo během Mi Fan Festu 1800 pracovníků call centra vyřídit něco kolem milionu hovorů.

Pravdou sice zůstává, že Apple během prvních 24 hodin od uvedení svého modelu iPhone 6 a iPhone 6 Plus prodal 4 miliony kusů těchto telefonů a celkem 10 milionů kusů za celý víkend, ale rekord v tomto případě nemohl být uznán, neboť prodej zajišťoval nejen on-line portál Applu, ale v celkovém součtu je započítán i prodej obou modelů třetími stranami na jejich vlastních portálech.

Autor: Jason Hahn
Zdroj: digitaltrends.com

Přehled rekordního prodeje Xiaomi 

Košík

Přihlášení

Doprava

PPL

Čajnamobil.cz

DPD

 

posta

 

ulozenka

 

 

Platby

 

Bankovní převod

 

Dobírka

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info