• logo
Zpět

Xiaomi Mi Band 2: Fitness parťák pro každého

Přidáno: 2. 11. 2017 15:36:57

02 Listopad 2017

U samého počátku byl veleúspěšný krokoměr Xiaomi Mi Band, se kterým dokázala Čínská společnost Xiaomi ukousnout dost značný kus světového trhu s wearables. Xiaomi naštěstí neusnula na vavřínech a okamžitě se pustila do inovací. Mi Bandu přidala několik zajímavých vylepšení, které usnadní každodenní používání všem uživatelům. Vybrat můžeme například senzor srdečního tepu, nebo akcelometr. Na výzvy zákazníků byl také nový náramek Xiami Mi Band 2 vybaven OLED displejem.

Xiaomi Mi Band 2: Fitness parťák pro každého
Konstrukce kovové tělo a silikonový náramek, 40 x 16 x 10,5 mm, 7 g
Kompatibilita iOS (7.0+), Android (4.4+)
Funkce krokoměr, měření kvality spánku, měření tepu
Notifikace notifikace na příchozí hovory a notifikace z aplikací
Baterie výdrž až 20 dnů, 70 mAh

Zpracování a design: čistota a jednoduchost

Při prvním doteku s náramkem Xioami Mi band 2 nás zaujal jednoduchý a zároveň elegantní design, který nemá žádné ostré hrany. Na ruce je tak elegantní a zároveň nenápadný, že si ho sebou můžete vzít do posilovny, stejně tak jako na společenský ples. Náramek navíc váží pouhých 7 gramů, a tak pokud nechcete, ani téměř nezaznamenáte, že ho máte sebou.

fitness náramek xiaomi mi band 2


Obrovskou výhodu náramku Mi Band 2 je certifikace IP67, které garantuje prachuvzdornost a vodotěsnost náramku do 1 metru po dobu 30 minut.


Tělo náramku je tvořeno silikonovým páskem, který zároveň ukrývá a chrání samotné zařízení. Silikon je velice příjemný, a tak nebrání každodennímu používání. Skvělou vlastností náramku je fakt, že u něj nepotřebujete řešit velikost. Xiaomi využívá jednoduchý ale zároveň efektivní způsob zapínání, který sedne jak malému dítěti, tak dospělému chlapovi. Můžete ho tak půjčit komukoliv z rodiny, nebo svých přátel.


Nejpodstatnější částí celého náramku je však samotný oválný přístroj, který je jednoduše vložen do rámečku v náramku. Ač by se mohlo zdát, že musí přístroj z náramku vypadávat, opak je pravdou. Při testech, drželo zařízení za jakýchkoliv okolností. Jeho rozměry jsou optimální, a to 40,3 mm na 15,7 mm. Vysoké je potom zařízení 10,5 mm.
Přední strana se skládá z kruhového senzorového tlačítka, pro přepínání funkcí a 0,42" OLED displejem. Ten naprosto splývá s rámečkem zařízení a na první pohled by si člověk mohl myslet, že je celá přední část funkční. Ve skutečnosti ale displej zasahuje asi tak do 1/3 zařízení. Jas displeje se nedá nikterak regulovat, ovšem čitelnost je dobrá za všech podmínek. Na zadní straně je pak umístěn senzor srdečního tepu.

Xiaomi Mi Band 2 - vnitřek

Použití a aplikace Xiaomi Mi Band 2

Než začnete My Band 2 využívat, je nutné ho spárovat pomocí Bluetooth 4.0. Náramek by měl komunikovat s každým zařízením běžící na Android 4.4 a vyšší a iOS 7.0 a vyšší. Poté do svého zařízení stáhněte aplikaci Mi Fit, která se dnes nachází přímo v Google Play. Pak si založte si Xiaomi účet, postupujte podle pokynů na obrazovce a náramek velice snadno napárujete.


Co se týká ostatních aplikací. V napárování jsme byli neúspěšní, a tak jsou uživatelé odkázáni pouze na Mi Fit.
Jaké údaje si necháte zobrazit na displeji, záleží pak už jen na Vás. Kromě času (náramek může být v režimu, kdy se čas automaticky zobrazí, když zvednete a natočíte zápěstí) můžete vybrat zobrazení ušlých kroků, spálené kalorie, ušlou vzdálenost, stav baterie a srdeční tep.


Protože je displej malý, data se vztahují vždy jen k danému dni. Celkový přehled tak musíte sledovat v aplikaci Mi Fit.

Notifikace a fitness funkce

Náramek nezaznamená jenom Vaší aktivitu, ale také dokáže upozornit na notifikace v telefonu. Vzhledem k „mini" displeji se zobrazí jen ikonky příslušné notifikace, a tak nemůžete zjistit, kdo Vám zrovna chce kontaktovat. Při volání, Vás zařízení na telefonát upozorní teprve po třech sekundách od prvního zazvonění, a to ikonkou a vibracemi. Nápodobně u příchozích zpráv se zobrazí ikona SMS. Mimo základní funkce volání a sms, Vás Mi Band 2 může upozornit ještě na dalších 5 notifikací, které si nastavíte. Délka zobrazení notifikace je 4 sekundy, a pak z Mi band 2 úplně zmizí.

Xiaomi mi band 2 - funkce


Co se týká fitness funkcí, je na tom náramek dobře. Mi Band 2 využívá dnes již tradiční akcelometr, který je oproti původní verzi vylepšený, a tak počítání kroků relativně přesné. Nicméně, ani tato generace není bez chybičky. Do vašich statistik se tak mohou počítat i aktivity ve stoje, při kterých hýbete rukou.


Mimo ušlých kroků se tak z pístroje dozvíte standardní statistiky, jako jsou spálené kalorie a ušlá vzdálenost. Dále se dozvíte informace o Vašem spánku, které náramek získává z pohybu během noci a z dat získaných senzorem tepu. Ten se nachází na spodní straně náramku a tep si s ním můžete přeměřit takřka kdykoliv. Oproti profesionálním přístrojům měří náramek s odchylkou maximálně 5 tepů, což je na tak malé zařízení skvělý výsledek. Bohužel u náramku nelze nastavit kontinuální měření po celý den, které kde využít jen v běžeckém režimu, kdy je zapotřebí telefon.


Další skvělou funkcí náramku je možnost nastavení chytrého buzení, které Vás probudí nenásilnými vibracemi. Vaše děti, partner či partnerka, tak mohou dál spát, pokud mají ten luxus a na spánek mají více času.

Výdrž náramku Mi Band 2

V otázce výdrže baterie slibuje výrobce v propagačních materiálech až neuvěřitelných 20 dní na jedno nabití. Většina uživatelů byla k tomuto údaji velice skeptická. K jejich obrovskému překvapení ovšem Xiomi nelže a výdrž náramku Xiaomi Mi Band 2 je oproti třeba chytrým hodinkám neskutečná.

Košík

Přihlášení

Doprava

PPL

Čajnamobil.cz

DPD

 

posta

 

ulozenka

 

 

Platby

 

Bankovní převod

 

Dobírka

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info