• logo

"Vostrý" ZOPO ZP780 - tady je něco...dobře!

Přidáno: 8. 11. 2014 19:57:32

08 Listopad 2014

Na české internetové pulty přivál chladivý podzimní vítr hračku jako dělanou pro dlouhé sychravé večery pod lampou - "překvapivě" přímo z daleké Čajny od již zavedeného výrobce ZOPO (jehož model ZP980+ se hrdě skví v naší nabídce také). Jedná se o sympatický model ZOPO ZP780, jež se tak stal příjemnou součástí nižší střední třídy smartfounů u nás. Zaujme sice tenčím tělem, ale především boduje svými eleganci nepostrádajícími ostřejšími rysy, které jdou tak trochu proti současnému designovému trendu zaoblování a vyhlazování. Prostě všech pět palců nahoru.

Recenze na webu GizChina se tentokráte zaměřuje na výše zmíněné Zopo ZP780, low-endový přístroj, který dokáže překvapit. První myšlenka, která mi vytanula na mysli byla „tady je něco....dobře!". Od první chvíle, co jsem měl Zp780 v ruce, jsem z něj měl dobrý pocit, nejen vizuálně, ale také zpracováním a použitými materiály. Opravdu velmi příjemné setkání!

Komponenty, které se schovávají „pod kapotou" jsou celkem standardní kombinací, kterou využívá spousty čínských výrobců. Jedná se procesor z produkce MediaTek se čtyřmi jádry Cortex-A7 o taktu 1,3GHz, ti co tipovali MT6582, tipovali správně. Sekunduje mu 1Gb RAM a 4Gb interní paměti, která je rozdělena na dvě části, jedna pro aplikace s velikostí 1Gb a druhá uživatelsky přístupná s velikostí 2Gb. O grafický výkon se stará Mali-400MP, která odvádí dobrou práci. Display o velikosti 5″ má rozlišení 960×540 s hodnotou hustoty pixelů 240dpi. Zadnímu fotoaparátu o rozlišení 8 megapixelů dělá společnost jedna přisvětlovací dioda, vepředu jej nahrazuje jednotka s 5-ti megapixely, velmi pravděpodobně interpolovanými z nižšího rozlišení. Jako většina čínské produkce je i Zopo ZP780 dual sim a našlo se i místo pro paměťovou kartu do velikost 64Gb. Podporováno je také USB OTG, které fungovalo bez problémů s 32Gb fleškou.

Pokračování recenze naleznete zde.

Autor: Zbyněk Polívka (anot. Oje)
Zdroj: GizChina.cz

 

Košík

Přihlášení

Doprava

PPL

Čajnamobil.cz

DPD

 

posta

 

ulozenka

 

 

Platby

 

Bankovní převod

 

Dobírka

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info