• logo
Zpět

Redery Xioami RedMi 5 odhaleny

Přidáno: 5. 12. 2017 14:06:47

05 Prosinec 2017

Již tento týden se chystá Xiaomi na představení svých nových chytrých telefonů řady RedMi, a to konkrétně Xiaomi RedMi 5 a Xiaomi Redmi 5 Plus, které již prošli certifikací TENAA.

Redery Xioami RedMi 5 odhaleny

S novými modely jste se už mohli setkat na neoficiálních fotografiích a počítačových animacích, což zřejmě čínskou společnost donutilo vypustit oficiální animace ještě před samotným představením.

Stejně jako u předchozích smartphonů této řady. Můžeme počítat s tím, že si za málo peněz pořídíme hodně muziky.

Xiaomi RedMi 5

U menšího ze sourozenců se můžeme těšit na displej úhlopříčkou 5,7" v HD+ rozlišení 720 x 1440 px. Srdce telefonu má tvořit procesor Qualcomm Snapdragon 450, který může spolupracovat s opravdu širokou škálou paměťových variant.

Uživateli by měla k dispozici čtečka otisků prstů a dvě kamery. Jedna na přední straně s 5Mpx snímačem a ta druhá na zadní straně s rozlišením 12Mpx.

Xiaomi RedMi 5 Xiaomi RedMi 5 modrá

K podstatným „ztrátám" má dojít u kapacity baterie, která je oproti Xiaomi Redmi 4 o 900mAh menší. Model je díky tomu sice užší o 1 mm, uvidíme však, zda uživatelé neupřednostní spíše vysokou výdrž baterie.

Xiaomi RedMi 5 Plus

Plusový model má být nejen větší, než jeho bráška, ale také více vybavený. Úhlopříčka displeje bude 5,99" s poměrem stran též 18:9. Rozlišení ovšem naroste na 1080 x 2160 px. Procesor nahradí výkonnější Qualcomm Snapdragon 625 a o výdrž se bude starat baterie s kapacitou 4000 mAh.

Xiaomi RedMi 5 Pro

Snímače jsou u obou modelů stejné a poběží na systému Android 7.1.2 pod nadstavbou MIUI 9.
O barevných variantách a odhadované ceně se dozvíte v našem prvním článku o Xiaomi Redmi 5.

Společně s animacemi se dostalo do světa i promo video:

Košík

Přihlášení

Doprava

PPL

Čajnamobil.cz

DPD

 

posta

 

ulozenka

 

 

Platby

 

Bankovní převod

 

Dobírka

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info