• logo

Lenovo chce být čínštější než Čína

Přidáno: 21. 10. 2014 19:20:41

21 Říjen 2014

Není tomu tak dávno, kdy se leckterý kupující na tržnici pousmál nad značkami typu Adidos nebo Nikke (než si je stejně koupil - a nebudeme si nic nalhávat, na zahrádku to byl prostě ideál). Karta se nám ale obrátila a zatímco dříve se Čína snažila být především holkou světovou a do světa, v současnosti se naopak světoví výrobci snaží využít nejen obrovského pracovního potenciálu PRCu (People's Republic of China), ale i zvučného výrobního jména této slovutné republiky.

Čínské značky totiž začínají pomalu ale jistě dobývat smartphonový trh. Kromě Applu, Samsungu a LG je těch čínských v první desítce většina. Nejnápadnější vzestup zaznamenala čínská společnost Xiaomi, které se dokonce podařilo do svého týmu získat odborníky světového formátu. Nyní chce tento úspěch napodobit společnost Lenovo, která za tímto účelem hodlá v Číně založit zcela novou značku, pod kterou bude mobily prodávat. Není vyloučeno, že součástí nového názvu bude odkoupená značka Motorola.

Nově založená firma i značka budou podle tiskové zprávy od Lenova zcela oddělené a zaměří se na výrobu mobilních zařízení, vývoj softwaru a navázaných služeb. Nová firma, zatím neznámého názvu, má začít fungovat od 1. dubna 2015 a jejím generálním ředitelem se stane současný prezident východoasijské pobočky Lenovo Chen Xudong. Další detaily ohledně nově zakládané společnosti a produktové strategie oznámí Lenovo během následujících měsíců.

Autor: Jan Láska (anot. Oje)
Zdroj: mobilmania.cz

Košík

Přihlášení

Doprava

PPL

Čajnamobil.cz

DPD

 

posta

 

ulozenka

 

 

Platby

 

Bankovní převod

 

Dobírka

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info