• logo
Zpět

Jak vybrat mobilní telefon pro seniory

Přidáno: 16. 1. 2018 16:04:39

16 Leden 2018

Mobilní telefony jsou v dnešní době mezi lidmi samozřejmostí. Jejich vzhled se stále mění, neustále vycházejí nové modely v moderním designu. Na novinky v oblasti technologií, ale obtížněji a méně pružněji zvládají reagovat starší generace.

Jak vybrat mobilní telefon pro seniory

Největší výzvou jsou moderní zařízení a přístroje pro seniory, jejichž počet rok od roku roste. Výrobci mobilních telefonů myslí i na tuto početnou skupinu uživatelů a přímo pro ně vyrábí mobilní telefony pro seniory.

Parametry mobilních telefonů pro seniory

Při výběru mobilního telefonu pro seniory se zaměřte na velikost, jednoduchost a odolnost vůči pádům. Nutností je velký displej, který umožní snadné čtení zvlástě při maximálním zvýšení jasu obrazovky. Při výběru zaměřte pouze na tlačítkové mobilní telefony, protože senioři ocení velká tlačítka s dostatkem místa okoloz důvodu horší jemné motoriky a také lepší čitelnosti. 

Jednoduché by mělo být ovládání telefonu, aby se v něm důchodce automaticky intuitivně zorientoval bez nutnosti pamatovat si přesný postup. Z hlediska horšího sluchu je také žádoucí, aby mobilní telefon pro seniory měl možnost nastavení velmi hlasitého vyzvánění.

Bonusem navíc u řady mobilních telefonů pro seniory je SOS tlačítko, které v případě nutnosti důchodce zmáčkne a tím odešle SMS zprávu na Vámi nastavené kontakty nebo přímo zavolá na záchrannou službu. Senior u mobilního telefonu spíše ocení nabíjení přes stojánek, než aby se musel konektorem trefit do titěrné dírky. Velká výdrž baterie by měl být také jeden z parametrů, který by Vás u mobilního telefonu pro seniory měl zajímat.   

Košík

Přihlášení

Doprava

PPL

Čajnamobil.cz

DPD

 

posta

 

ulozenka

 

 

Platby

 

Bankovní převod

 

Dobírka

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info