• logo
Zpět

Jak odblokovat telefon

Přidáno: 29. 1. 2018 12:56:23

29 Leden 2018

Pořídili jste si nový telefon, ale bohužel Vám nefunguje? Potřebujete zjistit, jak odblokovat telefon. Poradíme Vám nejčastější způsoby, jak odemknout zablokovaný telefon.

Jak odblokovat telefon

Blokované telefony bývají nejčastěji ty, které byly zakoupeny v zahraničí nebo byly ze zahraničí dovezeny (tzv. šedý dovoz). Takové telefony nebyly určeny pro náš trh a mohou fungovat jen se SIM kartou zahraničního operátora. Telefon blokovaný proti změně operátora poznáte podle hlášky upozorňující na špatnou SIM kartu. Ještě než se vydáme do nejbližšího telefonního servisu, můžeme zkusit telefon odemknout svépomocí.

Jak odemknout zablokovaný telefon

Použití servisního kódu

Některé telefony lze odblokovat zadáním servisního kódu, který si najdeme na počítači pro daný model. Servisní kódy lze nalézt u telefonů kupovaných k paušálnímu programu u společnosti T-Mobile, ne vždy je však snadné tento kód sehnat. K tomuto výpočtu můžeme použít třeba jednoduchý prográmek Crux Unlocker, jehož stažení na na síti běžně dostupné. Pro telefony Nokia je k dispozici Nokia free calculator. Po zadání typu telefonu, výrobního čísla a sítě, na kterou chceme telefon odblokovat, nám nabídne příslušné servisní číslo, které zadáme do svého telefonu.

Zablokované telefony s Androidem

Horším a častějším problémem je v současnosti blokace telefonů s Androidem. Taková ochrana bývá přes gesto ruky nebo přes heslo, které není snadné zjistit. V takovém případě se zkuste na počítači přihlásit pod svůj Google účet a použít nástroj „Najdi moje zařízení". Dokáže odblokovat či zablokovat telefon nebo jej v případě nouze uvede do továrního nastavení.

Reset telefonu

V případě nejvyšší nouze můžete resetovat telefon do továrního nastavení. Sice přijdete o všechna data, ale do telefonu se dostanete. Nejprve vypněte telefon vypínacím tlačítkem a pak jej znovu zapněte tak, že zároveň stisknete tlačítko pro zapnutí, pro zvýšení hlasitosti a pro snížení hlasitosti (u některých telefonů stačí stisknout jen jedno z hlasitostních tlačítek). Poté vyberete položku „Factory reset".

Další možnosti odblokování telefonu

Některé mobilní telefony Vám i v zablokovaném stavu ponechají možnost místo čísla zadat pouze 10 hvězdiček a vkopírovávat je tak dlouho, dokud zamykací obrazovka telefonu nespadne a nepustí Vás do menu telefonu. V některých případech může pomoci i tvrdý reset – vyndat a zase vrátit baterii telefonu.

Někdy však také nemusí zabrat nic z výše uvedených triků. Pokud se Vám něco takového stane, obraťte se raději na autorizovaný servis pro Vaši značku telefonu.

Košík

Přihlášení

Doprava

PPL

Čajnamobil.cz

DPD

 

posta

 

ulozenka

 

 

Platby

 

Bankovní převod

 

Dobírka

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info