Jak vybrat mobilní telefon pro seniory

Jak vybrat mobilní telefon pro seniory

Mobilní telefony jsou v dnešní době mezi lidmi samozřejmostí. Jejich vzhled se stále mění, neustále vycházejí nové modely v moderním designu. Na novinky v oblasti technologií, ale obtížněji a méně pružněji zvládají reagovat starší generace.

Největší výzvou jsou moderní zařízení a přístroje pro seniory, jejichž počet rok od roku roste. Výrobci mobilních telefonů myslí i na tuto početnou skupinu uživatelů a přímo pro ně vyrábí mobilní telefony pro seniory.

Parametry mobilních telefonů pro seniory

Při výběru mobilního telefonu pro seniory se zaměřte na velikost, jednoduchost a odolnost vůči pádům. Nutností je velký displej, který umožní snadné čtení a především velká tlačítka nejen kvůli čitelnosti, ale také z důvodu horší jemné motoriky.

Jednoduché by mělo být ovládání telefonu, aby se v něm důchodce automaticky intuitivně zorientoval bez nutnosti pamatovat si přesný postup. Z hlediska horšího sluchu je také žádoucí, aby mobilní telefon pro seniory měl možnost nastavení velmi hlasitého vyzvánění.

Bonusem navíc u řady mobilních telefonů pro seniory je SOS tlačítko, které v případě nutnosti důchodce zmáčkne a tím odešle SMS zprávu na Vámi nastavené kontakty nebo přímo zavolá na záchrannou službu.

Senior u mobilního telefonu spíše ocení nabíjení přes stojánek, než aby se musel konektorem trefit do titěrné dírky. Velká výdrž baterie by měl být také jeden z parametrů, který by Vás u mobilního telefonu pro seniory měl zajímat.   

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení